Medialab Warszawa organizowany jest przez Centrum Cyfrowe Projekt:Polska.

Marcin Wilkowski - założyciel i redaktor naczelny projektu Historia i Media, absolwent Instytutu Historii na Uniwersytecie Gdańskim, koordynator projektów internetowych Ośrodka KARTA, uczestnik Interdyscyplinarnego Programu Doktorskiego Collegium Civitas.

Warsztat anarchiwum Saskiej Kępy organizowany jest we współpracy z Domem Funckjonalnym.

Krzysztof Trzewiczek - projektant i programista interfesjów użytkownika w oprogramowaniu muzycznym (Birmingham City University), twórca systemów interaktywnych i multimedialnych w teatrze (Festiwal Malta w Poznaniu, Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr Studio w Warszawie, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie), twórca oprogramowania muzycznego typu live electronics. Zapalony nauczyciel programowania, autor i prowadzący półrocznych warsztatów programowania multimediów w Centrum Warsztatów Twórczych Poddasze w Krakowie oraz jednodniowych warsztatów programowania gier, multimediów i wykorzystania multimediów w teatrze.

Denis Kolokol - programista, kompozytor, krytyk sztuki. Mieszka i pracuje w Krakowie. Jako specjalista ds. IT, szkoleń i zarządzania pracował m.in. w branży finansowej, logistyki, paliwowej. W latach 2003-2007 zrealizował szereg projektów międzynarodowych w Kazachstanie, Azerbejdżanie i na Ukrainie. Tworzy muzykę z wykorzystaniem języka programowania SuperCollider, budował systemy interaktywne dla teatru, organizował międzynarodowe festiwale. Stypendysta Studia Muzyki Elektroakustycznej AM w Krakowie oraz amerykańskiego CEC Arts Link.

Koordynatorką projektu jest Agata Jałosińska.