Centrum Cyfrowe Projekt:Polska zaprasza warszawskie organizacje zajmujące się nieformalną edukacją do wzięcia udziału w specjalnym wydarzeniu Medialabu Warszawa. W dniach 26-27 listopada w siedzibie Centrum zorganizowany zostanie pierwszy w Polsce booksprint, podczas którego wspólnie napiszemy książkę prezentującą nowe modele tworzenia i budowania wiedzy.

Booksprint to sposób na pisanie książek. Pomysłodawcą tej idei jest Adam Hyde, pod ręką którego powstały takie publikacje jak np. Open Web. Metodologia booksprintu zakłada spotkanie osób zajmujących się podobym tematem, które chcą wspólnie stworzyć książkę promującą ich idee, wartości, działania. Dotychczas z tej metodologii korzystały głównie organizacje zajmujące się nowymi technologiami. Powstało wiele podręczników i przewodników po tematach takich, jak samodzielne budowanie sieci radiowej, podręcznik korzystania z CiviCRM, itp.

Warto, aby animatorzy kultury, edukatorzy, trenerzy, organizatorzy i wykładowcych wolnych uniwersytetów – wszyscy, którzy zajmują się nowymi metodami produkowania wiedzy i dzielenia się nią, spotkali się, aby wspólnie opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Książka, która powstanie dzięki temu spotkaniu, zaprezentuje nasze działania i nasze organizacje. Warto, abyśmy podczas tego spotkania podzielili się swoją wiedzą, poszukali różnic i podobieństw w naszych projektach.

To wydarzenie ma na celu zaprezentowanie korzyści, jakie niesie nieformalny proces uczenia (się). Podczas tego spotkania odpowiemy sobie na następujące, przykładowe pytania: jakie korzyści płyną z nieformalnej edukacji? jaka jest rola animacji? czego dowiadują się uczestnicy naszych warsztatów? kim są dzisiejsi nauczyciele, kim animatorzy?

Na to wydarzenie zapraszamy mini-zespoły z organizacji pozarządowych zajmujących się animacją, edukacją nieformalną z zakresu sztuki, kultury, nowych mediów, aktywizujących do działania społecznego. Każdy z takich zespołów powinien składać się z osoby organizującej projekt i uczestnika (warsztatów, projektu).

Zgłoszenia i pytania proszę przesyłać do Agaty Jałosińskiej, na adres: agata@labkit.pl

Mapa to najprostszy sposób na pokazanie jakiegoś miejsca. Pomyśl, jak ciekawie mógłbyś ją wykorzystać w swoim życiu, w swojej pracy, w swoim projekcie.

Za pomocą mapy możesz na nowo opowiedzieć historię swojej dzielnicy. Zaznaczyć punkt, opisać przeszłość danego miejsca, umieścić to w sieci – tak powstaje nowoczesny przewodnik po mieście. Mogą z niego korzystać zarówno turyści, którzy dopiero odkrywają Warszawę, jak i Ci, którzy o naszym mieście dopiero się uczą.

Mapa to świetny sposób na pokazanie tożsamości twojej okolicy: możesz na nią nanieść informacje o najlepszych klubach, kinach, kawiarniach, zaznaczyć ulubioną ławkę w parku, czy cichy kącik nad Wisłą. Pokazać, gdzie kupić pyszne ciastko, a gdzie napić się dobrej kawy.

Warsztaty organizowane w ramach Medialabu Warszawa odbędą się w dniach 15-16 października w siedzibie Centrum Cyfrowego Projekt:Polska (ul. Mińska 25). Zainteresowanych prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres agata@labkit.pl.

W poniedziałek zakończyliśmy warsztaty z Processingu organizowane w ramach Medialabu Warszawa. Nasi uczestnicy: animatorzy kultury, pedagodzy, studenci od podstaw nauczyli się programowania w tym języku, dzięki czemu dziś mogą już pisać własne projekty. Początki były trudne, ale daliśmy radę :)

Podobnie jak w przypadku poprzednich warsztatów przygotujemy odpowiednie materiały. Tym razem przetłumaczymy na język polski tutoriale, jakie znajdują się na oficjalnej stronie Processingu. Na naszej stronie znajdziecie też notatki, jakie przygotował prowadzący warsztaty, Krzysztof Trzewiczek.

Pierwsze warsztaty Medialabu Warszawa już za nami! Denis Kolokol przez tydzień przedstawił podstawy SuperColider, pokazał jego możliwości, wprowadził uczestników w podstawy kompozycji.

Dla tych, których z nami nie było przygotowaliśmy podręcznik – Denis zamieścił w nim praktycznie wszystko to, o czym była mowa na warsztatach. Znajdziecie go już niedługo na naszej stronie w dziale materiały.

Wielkie dzięki uczestnikom warsztatu za wytrwałość i zaangażowanie, mamy nadzieję, że już niedługo poznamy Wasze pierwsze projekty!

Otwieramy rekrutację na warsztaty organizowane w ramach Medialabu Warszawa. Od dziś można wysyłać zgłoszenia za pomocą formularza na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia.

Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj.