Obóz Kultury 2.0 – Medialab Lublin to kontynuacja projektu Medialab Chrzelice.

Podczas tej edycji projektu zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w następujących warsztatach:

Medialabowa Orkiestra

Warsztat skierowany do początkujących muzyków, programistów. Podczas podzielonego na dwie części (cyfrową i analogową) warsztatu uczestnicy zbudują własne instrumenty z dostępnych na co dzień materiałów (warzywa, przedmioty codziennego użytku), żeby na koniec zagrać w prawdziwej orkiestrze. Warsztat poprowadzi Paweł Cyrta.

Processing/Programowanie infografiki

Warsztat skierowany do średniozaawansowanych programistów. Podczas trzech dni uczestnicy poznają specyfikę, narzędzia i zasady tworzenia infografik wykorzystujących otwarte dane. Do pracy wykorzystywane będzie przede wszystkim środowisko Processing oraz różnego rodzaju mininarzędzia do pracy z danymi. Warsztat poprowadzi Krzysztof Trzewiczek z Centrum Cyfrowego Projekt:Polska

Digitalizacja lokalnego dziedzictwa – projekt Jeden Dzień (Prototyp)

Podczas medialabu realizować będziemy prototypowy projekt archiwizacji współczesności. Odpowiemy na pytania jakie zasoby dokumentujące współczesność warto i można archiwizować, w jaki sposób to robić, jak radzić sobie z prawami autorskimi i prawem do prywatności oraz w jaki sposób udostępniać takie dane do wykorzystania np. w badaniach naukowych czy w edukacji. Spróbujemy stworzyć metodologię takiego archiwum oraz zbudować jego model.Warsztat poprowadzą Grzegorz Stunża, Maciej Rynarzewski i Marcin Wilkowski.

MasterClass

Do wzięcia udziału w tym warsztacie zaproszeni zostali wybrani uczestnicy zeszłorocznego Obozu Kultury 2.0 – Medialabu Chrzelice. Pod okiem Pawła Janickiego zrealizują własny, grupowy projekt.