Od poniedziałku w Lublinie przebywają uczestnicy warsztatu Masterclass. Wraz z Pawłem Janickim (WRO Art Center) pracują nad tematem skanowania ruchu w sieci i analizowania przepływających w niej danych.

Uczestnikami tego warsztatu są Barbara Dzierań (ASP Kraków), Marcin Ignac (CIID Kopenhaga), Olo Janas (kilku.com), Marcin Korzekwa (UJ Kraków) i Wojtek Morawski (UAM Poznań, wo ).

Rezultaty ich pracy zostaną zaprezentowane w niedzielę, 29 sierpnia, na otwartym wieczornym pokazie kończącym Medialab Lublin.

Jeszcze do 10 sierpnia można przesyłać zgłoszenia na Obóz Kultury 2.0 – Medialab Lublin.

Tak samo jak w zeszłym roku proponujemy Wam ciekawe warsztaty, spotkania z działaczami i artystami nowomedialnymi. W ramach warsztatów będziemy się uczyć programowania infografiki (z wykorzystaniem m.in. Processingu), budować instrumenty z tego co pod ręką by potem dźwięk programować m.in. w Pure Data, a Lublin i jego mieszkańcy zostaną uwiecznieni w ramach projektu digitalizacyjnego „Jeden dzień”. Ponadto, dzięki współpracy z warszawskim Hackerspace w ramach tegorocznego Obozu przetestujemy drukarki 3D.

Wprowadziliśmy specjalne zniżki dla studentów, mieszkańców Lublina i uczestników zeszłorocznego Obozu. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza.

Bardzo serdecznie zapraszamy!

W zeszłym roku Obóz Kultury 2.0 odbył się po raz pierwszy w Chrzelicach. Chcąc dalej rozwijać naszą działalność i sieć aktywistów i twórców nowomediowych, zapraszamy Was w tym roku do uczestnictwa w drugiej edycji Obozu. Tym razem spotykamy się w Lublinie, w dniach 25-29 sierpnia.

Do udziału w obozie zapraszamy studentów, artystów, przedstawicieli wolnych zawodów, informatyków i hakerów, projektantów, przedstawicieli instytucji kultury, członków lokalnej społeczności oraz wszystkie inne osoby zainteresowane kulturą 2.0.

Szczegółowe informacje w dziale: rekrutacja