W okresie dynamicznych zmian, jakie przechodzą obecnie Katowice, znikają pozostałości typografii miejskiej z przeszłości. Piękne i oryginalne neony, szyldy, ale również starannie zaprojektowane tabliczki i napisy. Celem eksperymentalnych warsztatów jest zbadanie tych znaków i kształtów liter. Uczestnicy szukać będą cech charakterystycznych katowickiego liternictwa, by zaproponować następnie nowe realizacje łączące tradycję ze współczesnym projektowaniem.

Prowadzenie: Verena Gerlach - prowadzi własne studio projektowania graficznego, krojów pisma oraz typografii. Wykładała zagadnienia z zakresu projektowania krojów pisma i typografii w design akademie berlin, HTW Berlin i BTK Berlin. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu projektowania graficznego i krojów pisma na całym świecie. Pracuje również jako niezależny projektant książek dla niemieckiego wydawnictwa Hatje Cantz.

Terminy warsztatów:
- zapisy do 12 maja (termin wydłużony)
- 24–26 maja
- 14–16 czerwca
- 28–30 czerwca

Udział w projekcie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szczegóły i zapisy na stronie: medialabkatowice.eu/katypo-typograficzny-research-katowic