Fundacja Culture Shock serdecznie zaprasza na finał warsztatów „MediaLab Junior Warszawa”, który odbędzie się 26 listopada o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 7 (ul. Osowska 81, Warszawa).

Podczas finału uczestnicy warsztatów zaprezentują efekty dwumiesięcznej pracy. O tym czym jest medialab będzie można dowiedzieć się od Agaty Jałosińskiej z Fundacji TechSoup, organizatorki pierwszych polskich medialabów. O tym, że warto pracować na dostępnych każdemu technologiach opowie Michał Woźniak, prezes Fundacji Wolnego i Otwartego oprogramowania.

MediaLab Junior Warszawa
algorytmy i sampling – magia w procesie

„Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii.” Arthur C. Clarke

„Medialab Junior Warszawa” to dwa cykle innowacyjnych warsztatów łączących nowe technologie i edukację, adresatami których jest młodzież z warszawskich ośrodków wychowawczych. Podczas zajęć młodzi ludzie wraz z trenerami – specjalistami w danej dziedzinie, wypracowali oryginalne pomysły, ucząc się zasad programowania i pracy z dźwiękiem dzięki dostępnym, wolnym i otwartym technologiom. Wiedza teoretyczna dotycząca nowych mediów znalazła zastosowanie w praktyce, wyzwalając twórczą ekspresję i pobudzając uczestników do kreatywności. Na czas warsztatów odbywających się w październiku i listopadzie należąca do Fundacji „Przestrzeń Na Skarpie” zamieniła się w technologiczne laboratorium i studio nagrań.

więcej o projekcie: http://www.cultureshock.pl/projekty/medialab-junior-warszawa

Projekt MediaLab Junior współfinansowany jest ze środków miasta st. Warszawa na rzecz realizacji zadania publicznego z zakresu edukacji kulturalnej.