Medialab Senior to czterodniowe, bezpłatne, międzypokoleniowe warsztaty wyjazdowe Fundacji Culture Shock, w czasie których uczestnicy uczą się kreatywnej współpracy oraz zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne, by stać się aktywnymi działaczami i twórcami.

Medialab Senior skierowany jest do grupy osób 60+ zainteresowanych wzornictwem, przestrzenią  publiczną, stronami www oraz do młodych pasjonatów architektury, designu, nowych technologii, którzy chcą wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w pracy z osobami starszymi.

Trzy dziesięcioosobowe, międzypokoleniowe zespoły, we współpracy ze specjalistami z danej dziedziny, zastanowią się w jaki sposób zaprojektować:

przedmioty i usługi przyjazne osobom 60+

przestrzeń publiczną uwzględniającą potrzeby osób 60+

interfejsy i treści elektroniczne z myślą o osobach 60+

Efektem wspólnej pracy młodszych i starszych nad wybranymi zagadnieniami będzie publikacja zawierająca propozycje rozwiązań konkretnych problemów wynikających z niedostosowania przedmiotów, przestrzeni oraz treści elektronicznych do potrzeb i specyfiki osób 60+.

Warsztaty odbędą się w Centrum Promocji Kadr, ul. Głowackiego 3/5, w Konstancinie-Jeziornie w dniach 6-9 grudnia.

Chcesz dowiedzieć się więcej i wziąć udział w warsztatach?

Napisz: joanna@cultureshock.pl,

Zadzwoń: 513 781 104,  22 621 89 66

Wypełnij formularz: www.cultureshock.pl i odeślij na adres joanna@cultureshock.pl, w tytule wpisując „Medialab Senior – rekrutacja”.

Na zgłoszenia uczestników czekamy do 28.11.2012. O wynikach rekrutacji poinformujemy 29.11.2012 drogą e-mailową.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Zadanie Medialab Senior jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.